KÖZVETLEN VÍZPARTI SZÁLLODA AZ ARANYPARTON
Hotel Magistern – Siófok
A régi rómaiak által is kedvelt balaton /pelso, ahogy ők nevezték/ partján már az ókorban lüktető, nagy élet folyt, amint ezt a régészeti leletek tanúsítják. Mindez a magyarok bejövetelével sem változott. Már az első magyar nyelvemlék, a tihanyi apátság alapítólevele is név szerint említi a települést.
Ami a nevet illeti: finnugor ősnyelvben a”sió”is „fok” is vízfolyást, ásott csatornát jelent, a település neve tehát kétszeresen is a vízzel kapcsolatos. Siófok életében fordulópontot hozott a Déli Vasút megépítése 1861-ben. Az addig poros falu az ország fürdőkultúrájának egyik központja lett.
HOTEL MAGISTERN – SIÓFOK
A Balaton fővárosa
Sárgatéglás indóházában szinte mindenki megfordult, aki a Balatonra tartott, hisz a vicinálissal négy órával hamarabb juthatott Siófokon át a Kisfaludy átkelőhajóval Füredre, mintha Pestről egyenesen Füredre utazott volna a postakocsival. Egymás után épültek a ” beszálló vendéglők” a „hangáldák”. Elkészült a Sió-zsilip, a kikötő, gombamód nőttek ki a földből a kis üdülőpaloták.
Azután 1878-ban vízre emelték a svájci stílusban, fából épült „fürdőházat”, melynek díszesen faragott homlokzatán büszkén hirdette a felirat: ” Magyar Tenger ” és valóban Európa minden részéről jöttek ide lubickolni az emberek. Ha nem a vízben voltak, hát a fürdőház emeletes kilátószobájában vagy a száz személyes társalgóban múlatták az időt. Siófok szinte megtestesítette a K. u. K. korszak boldog békeidőbeli báját – talán nem is véletlen, hogy éppen itt született és ezt a világot itta magába az Operettkirály Kálmán Imre, oly sok híres mű, a Csárdáskirálynő, a Marica grófnő vagy a Montmartre-i ibolya komponistája.
Siófok nyaranta a Balaton fővárosa, megközelíthető Budapestről és Nagykanizsa felől az M7-es autópályán, vagy a 7-es számú úton, Szekszárd felől pedig a 65-ös számú főútvonalon.
A város partvonala két szakaszra osztható. A Sió csatornától nyugatra fekvő szakasz Ezüstpart néven ismert, keletre pedig az Aranypart található. A szállodák nagy része – szállodánk is és a város szórakoztató központja, a Petőfi sétány az Aranyparton található.
Városunk látnivalói közül figyelmet érdemel az eredetileg barokk stílusban épült, majd a neoromán ízlés szerint átalakított római katolikus templom, a Makovecz Imre által tervezett evangélikus templom, valamint Varga Imre szobrászművész alkotásai a művelődési központ előtti téren. Kellemes sétát tehetnek a Millennium parkban, a Jókai parkban, a kikötőben, a Rózsakertben. Érdemes felkeresni a híres operettszerző, Kálmán Imre emlékkiállítását, és felmenni a város jelképének számító víztoronyba is.
Rendezvények, esküvők, konferenciák lebonyolítását is vállaljuk!
Klímás nagy előadótermünk az elrendezéstől függően 300 főt képes fogadni. A kisebb szekciótermekben 40-70, illetve 30-40 főt tudunk leültetni. A három előadóterem mellett csoport foglalkozásokra három 15 főt befogadó kis terem is rendelkezésre áll. Konferenciák megrendezéséhez szükséges technikai eszközök is rendelkezésre állnak.